В решителната трета среща от ¼ плейофните плеойфи за титлата

...

Монтана се разправи с Левски и е на ½ финал /снимки/

В решителната трета среща от ¼ плейофните плеойфи за купата в Суперволей тимът на "Монтана " записа безапелационна победа с 3:0 (16, 26, 26) над "Левски " (София) и завоюва серията с 2-1.
За първи път от началото на сезона зала „ Младост “ бе изпълнена съвсем до краен лимит, което е и самобитна оценка за представянето на водения от треньора Даниел Пеев отбор.
Домакините бяха безупречни в първия гейм, който приключи с ас на Димитър Калчев за 25-16. Превъзходството им продължи и при започване на втория, само че гостите постешенно изравниха играта, последва замяна на водачеството, а в заключителни минути монтанчани бяха по-концентрирани. "Левски " поведе с 4-1 в третата част, само че "Монтана " бързо съумя да възвърне равенството след два аса на Жулиен Георгиев. Интригата се резервира до края, като при резултат 20-20 разпределителят на столичани Владимир Станков заслужи уважението на всички в залата, откакто призна, че е докоснал топката при офанзивата на домакините. Две неверни отигравания от страна на "Монтана " пък доведоха до геймбол (25-26) в интерес на "Левски ", само че той не се възползва от шанса си. Вместо това монтанчани записаха три поредни точки и затвориха гейма на 26.
Жулиен Георгиев бе най-резултатен за спечелилите с 16 точки (3 аса, 1 блокада), с 10 точки се отличи Димитър Калчев (4 аса). За гостите ветеранът Боян Йорданов бе над всички с 15 точки (1 ас), с 10 точки добави Самуил Вълчинов (1 ас, 1 блокада).
На ½ финала "Монтана " ще се изправи против "Нефтохимик " (Бургас), който в профил ЦСКА.

"Монтана " – "Левски " (София) 3:0 (25-16, 28-26, 28-26)

"Монтана ": Радослав Попов-кап. 9, Димитър Калчев 10, Жулиен Георгиев 16, Стефан Чавдаров 7, Макимилиан Талер 1, Мартин Кръстев 6 (Любослав Симеонов 2, Луис Видал 1, Георги Елчинов, Стефан Георгиев, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

"Левски ": Самуил Вълчиинов 10, Светослав Гоцев 3, Владимир Станков 1, Владимир Гърков 3, Боян Йорданов-кап. 15, (Венцислав Антов 3, Гордан Люцканов 2, Николай Захариев 1, Преслав Петков 1, Симеон Николов, Денислав Бърдаров, Владислав Иванов-либеро). Треньор: Андрей Жеков.

Съдии: Ивайло Иванов, Симеон Иванов.

Зала: „ Младост “-700 фенове.
Източник: bulnews.bg