В първото издание на Ел Класико за тази година Барселона

...

Барселона удари Реал с 3 гола в първото Ел Класико за сезона

Efbet2023 Horizontal
В първото издание на " Ел Класико " за тази година " Барселона " победи " Реал (Мадрид) " с безапелационното 3:0 в другарски мач, част от американското турне на двата гранда. На стадион AT&T участваха над 82 хиляди души, които гледаха двата най-успешни испански тима. Срещата бе доста по-оспорвана макар резултата, с който каталунците завоюваха, а мадридчани удариха общо пет греди в хода на мача.

Резултата откри Усман Дембеле в 15-ата минута след подаване на Педри. Малко по-късно Винисиус Жуниор не бе прецизен от дузпа, стреляйки в напречната греда. Още три пъти очертанията на вратата лишиха " белия балет " от попадение. След паузата дуелът продължи да бъде оспорван, само че играчите на Шави вкараха два гола в края на срещата. В 85-ата минута се разписа Фермин Марин, а в продължението Феран Торес направи успеха още по-убедителна.

В предходните си инспекции " Реал " победи " Милан " с 3:2 и " Манчестър Юнайтед " с 2:0, до момента в който Барса отстъпи на " Арсенал " с 3:5. Днешният триумф е трети за " лос кулес " против гранда от Мадрид на американска земя след тези през 2017 година и предишното лято.