В първи четвъртфинален сблъсък от плейофите на женската ни волейболна

...

Варна ДКС загуби първия 1/4 финал от Казанлък

В първи четвъртфинален конфликт от плейофите на женската ни волейболна Демакс лига Варна ДКС отстъпи с 0-3 гейма, като посетител на Казанлък.

Срещата в зала “Багира ” стартира добре за домакините, които взеха изрично първата част с 25-13. Сценарият се повтори и през втория гейм, когато “розите ” се постановиха с 25-15.

Eдва през третия сет подмладения отбор на варненки сподели част от капацитета си и поведе в резултата, само че в последна сметка, Казанлък затвори мача след 25-18.

Вторият дуел сред двата тима е тази събота, от 16 часа, в зала “Младост ” на морската столица. При триумф на Варна ДКС – третия съдбоносен мач сред двата отбора е плануван за 21 март в Казанлък.

В останалите първи ¼ финални срещи любимците взеха своето, като шампионките от Марица и ЦСКА надиграха безапелационно с по 3-0 гейма, надлежно съставите на Марица 2022 и Хектор. В най-оспорвания дуел Славия пречупи мъчно Левски с 3-2 гейма.

Вторите дуели са на 18 март, а в случай че се стигне до трети конфликт,то той ще е на 21 март.
Източник: novsport.com