В неделя в Спортна зала УСШ към СК Ялта“ приключи

...

Приключи Общинското първенство по волейбол за юноши 8-10 клас

В неделя в Спортна зала УСШ към Семеен кодекс „ Ялта “ завърши Общинското състезание по волейбол за юноши 8-10 клас. В конкуренцията взеха присъединяване 10 образователни заведения - СУ „ Христо Ботев “, МГ „ Баба Тонка, АЕГ „ Гео Милев “, ПГИУ „ Елиас Канети “, СУЕЕ „ Св.К.К.Философ, СУПНЕ „ Фридрих Шилер “, ПГРКК, ПГТ „ Иван П. Павлов “, ПГСАГ „ Пеньо Пенев “ и ПГ по превоз.

Волейболните отбори бяха разграничени в три групи и изиграха 16 срещи, като по правилник за полуфиналите се класираха първите тимове от група 1 и група 2, както и първият и вторият тим от група 3. В първата група победител беше тимът на ПГИУ „ Елиас Канети, а във втората група надви тимът на ПГСАГ „ Пеньо Пенев “. Съперници от група 3 им бяха съставите на СУЕЕ „ Св.К.К.Философ и СУПНЕ „ Фридрих Шилер “, класирани надлежно на първо и второ място.

Първият полуфинал опълчи ПГИУ „ Елиас Канети на СУЕЕ „ Св.К.К.Философ “, като представителите на икономическата гимназия справедливо се класираха за финалния дуел.

Във втория полуфинален конфликт един против различен се изправиха СУПНЕ „ Фридрих Шилер “ и ПГСАГ „ Пеньо Пенев “, като по-силната игра на момчетата от строителната гимназия им донесе опция да се борят за купата в шампионата. Мачът за третото място сред СУЕЕ „ Св. Константин Кирил - Философ “ и СУПНЕ „ Фридрих Шилер “ беше извоюван от Училището за европейски езици, което завоюва бронзовите оценки в надпреварата. На финала юношите на ПГИУ „ Елиас Канети “, ръководени от техния треньор Борислава Николова, в атрактивен и прочувствен дуел надвиха над противниците си от тима на ПГСАГ „ Пеньо Пенев “ и завоюваха първото място в шампионата.

При самостоятелните оценки за най-хубав разпределител премията беше присъдена на Николай Димов от ПГИУ „ Елиас Канети “, Огнян Христов от ПГСАГ „ Пеньо Пенев “ беше избран за най-хубав нападател в шампионата, а най-полезен играч стана Мартин Стоянов от ПГИУ „ Елиас Канети “.

На 28 и 29 януари /събота и неделя/, още веднъж в Спортна зала УСШ към „ Семеен кодекс Ялта “, предстоят мачовете от Общинското състезание по волейбол за девойки и момчета 5-7 клас. На 29 януари в зала „ Дунав “ ще се изиграят и финалните срещи от общинското състезание по баскетбол за момчета и девойки 5-7 клас.
Източник: darik.bg