В надпреварата се включиха най-добрите 6 отбора на БългарияВК „Любо

...

ВК „Любо Ганев – Автосвят“ зае 4-то място в турнира „100 години волейбол“

В конкуренцията се включиха най-хубавите 6 тима на България

ВК „ Любо Ганев – Автосвят “ взе присъединяване в празничния шампионат „ 100 години волейбол “, който се състоя в столичната зала „ Левски София “. Русенските волейболистки, водени от треньора си Сашо Тодоров, заеха почетното 4-то място.

Спортното събитие се организира по случай 100–годишния празник на най-успешния групов спорт у нас. В конкуренцията се включиха най-хубавите 6 тима на България, които станаха първенци в квалификациите и получиха директни квоти за присъединяване на Държавните финали за прекадетки (състезателки, родени 2007/2008 г.).

Русенските състезателки бяха на крачка от бронзовия орден, който отиде в „ Марица “ (Пловдив). Двата тима бяха с идентичен брой точки, само че пловдивчанки имаха повече поведи досега. Преди „ Любо Ганев – Автосвят “ в класирането се подредиха „ Централен полицейски волейболен клуб “ – София и „ Левски “ – София, а 5-о и 6-о място заеха „ Берое “ – Стара Загора и ВАСК – София.

Русенският волейболен клуб изрича своите благодарности на Община Русе и на управлението на Ученическата спортна школа (УСШ) за обезпечаването на условия за тренировки на своите състезателки.
Източник: dunavmost.com