В истински трилър се превърна голямото дерби на 2-ия кръг

...

Трилър в Неапол! „Наполи“ на Анчелоти обърна „Милан“ от 0:2

В същински трилър се трансформира огромното дерби на 2-ия кръг от Серия А сред „Наполи“ и „Милан“. Тимът на Карло Анчелоти реализира цялостен поврат от 0:2 до 3:2, запазвайки цялостния си актив от началото на сезона. „Росонерите“ пък изпуснаха златен късмет да пресечен черната серия в Неапол, където нямат триумф от 2010 година.

Двубоят бе любопитен и заради обстоятелството, че за пръв път от 17 години Анчелоти се изправи против някогашния си тим „Милан“, а Гонсало Игуаин направи дебют за гранда от Милано. Той обаче се оказа разочароващ.

Джакомо Бонавентура и Давиде Калабрия дадоха стабилен задатък на гостите, само че бързи две попадения на Пьотър Зелински върнаха „небесно-сините“. Победното попадение за „Наполи“ заби резервата в този мач Дрис Мертенс в 80-ата минута.

Освен Игуаин, първи минути с екипа на „Милан“ записаха Темуе Бакайоко и Диего Лаксалт. На аварийна пейка пък остана стражът Пепе Рейна, Ален Халилович, Матия Калдара и Самуел Кастийехо.
Източник: trud.bg