В един от най-отворените откъм положения двубои Байер (Леверкузен) надви

...

Леверкузен прескочи Шалке 04 и гледа към ШЛ

В един от най-отворените откъм положения дуели Байер (Леверкузен) надделя Фортуна (Дюселдорф) с 3:0 на собствен терен, с което беше комплициран завършек на 19-ия кръг в Бундеслигата. Успехът изкачи домакините до пета позиция, като зона “Шампионска лига” към този момент е единствено на 2 точки. Фортуна пък изпраща кръга като финален в класирането, откакто преди неговото начало беше пред Падерборн 07.

Мачът на “БайАрена” умерено можеше да приключи с най-малко 7-8 маркирани попадения, само че голям брой пропуски - значително от тях 100-процентови - доведоха до този краен резултат. Футболистите на двата отбора общо насочиха 39 изстрела към вратите, а 14 от тях попаднаха в очертанията им.

Кай Хавертц изведе Леверкузен напред в 40-ата минута след невъзмутимо отиграване с глава след центриране на Карим Белараби. Капитанът Ларс Бендер удвои в 79-ата след ъглов удар, а минута преди края Лукас Аларио вкара дузпа за крайното 3:0.

Към момента единствено един тим има по-добра отбрана от тази на Байер - Борусия (Мьонхенгладбах), само че пък отборът на Петер Бос не е толкоз безапелационен в реализирането на ситуациите си. В същото време Фортуна е с най-слабата офанзива с едвам 18 гола.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 19 кръг, неделя 26 януари  Байер Леверкузен 3:0краен резулат  Фортуна Дюселдорф