Утре българският отбор играе срещу връстниците си от ПолшаБългарският национален

...

Младите ни волейболисти стартираха с победа на ЕвроВолей 2022

Утре българският тим играе против връстниците си от Полша

Българският народен тим по волейбол за мъже до 18 години победи Словения с 3:1 (25:22, 23:25, 25:22, 25:15) на старта си на Европейското състезание, което се организира н столицата на Грузия Тбилиси.

Отборът на селекционера Виктор Карагьозов стартира по-силно мача, като в първия гейм поведе с 16:11, което бе най-голяма разлика, а по-късно затвори частта с 25:22, осведоми Българска телеграфна агенция.

Словенците обаче не се отхвърлиха и изравниха резултата, като взеха втория гейм с 25:23.

Българите още веднъж взеха преимуществото в третия гейм, повеждайки с 18:13 и по-късно задържайки преднината си до края.

В четвъртия гейм преимуществото на България бе най-очевидно, като позволихме на противника да вземе единствено 15 точки.

Утре българският тим играе против връстниците си от Полша. В нашата група водят тимовете на Италия, Полша и България, които записаха по една победа.

Амбициите на отбора ни е да приключи в Топ 6, което ще му обезпечи класиране на Световното състезание.
Източник: dunavmost.com