Украшенията на шумерската принцеса Пуаби са копие на накитите на

...
Украшенията на шумерската принцеса Пуаби са копие на накитите на
Коментари Харесай

Христо Смоленов: Ще ни спаси енергията на Черноморската Атлантида

Украшенията на шумерската принцеса Пуаби са копие на накитите на царя-жрец от Варненския некропол, само че тя е с 1800 години по-млада Имената Магурата, Мадара и Дуранкулак са от шумерски генезис Големите реки Дунав, Днестър, Днепър, Дон, които се вливат в Дунава, носят в името си " дъно " - античния термин за вода Лечението на човечеството минава през връщане към корените Великият потоп се е случил в Черно море, то е било сладководно Солодобивната промишленост се ражда в Провадия Първата международна цивилизация е била по българските земи, добивала е по 1000 тона чиста мед, разкрива проф. Христо Смоленов в особено изявление за вестник СТАНДАРТ
 

- Проф. Смоленов, в днешния ден, когато политическите чудесии слагат под въпрос съществуването на страната, културно-историческото завещание като че ли е ключът за решаването на проблемите. Обръщането към историята и предците може да ни даде правилния код за това. Точно 50 години ни разделят от разкопките, направени в Черноморската Атлантида - първата цивилизация по европейските земи. С какво тя ни кара да се гордеем и по какъв начин тя ни дава самочувствието, от което имаме потребност?
-->


- За мен е чест да приказвам пред " Стандарт " - медията, която направи акцията " Чудесата на България ", за лечителната мощ на Чудесата и чудодейното човешко творчество като контрапункт на чудесиите, които може да се случат по света вследствие на световната идиодизация. Проблемът не е единствено за България. И рисковете не са единствено за нашата прелестна страна, която е под специфичната настойчивост на Господ, който е българин под прикритие.

Светът е на прага на самоунищожението. И ние би трябвало да търсим рационални, а от време на време и ирационални запаси за оцеляване на духовността. Защото духовният отпор против протичащото по света е едно от дребното средства за самолечение на човешкото мислене.

А то е в голяма рецесия. Опитват се да ни отучат да ценим истината и да ни приучат да имаме вяра на лъжата. Това може и да стане, само че е обвързвано с разболяване на човечеството и на обособените хора. Лечението минава през връщане към корените.

- Как се случва това? Как корените на Черноморската Атлантида ни оказват помощ през днешния ден?

- Като черпим от силата на онази първа цивилизация. Някои споделят европейска, само че аз считам, че можем да приказваме за първа международна цивилизация - родена тук по западния бряг на Черно море, от двете страни на Балкана и на Родопа планина. Говорим за цивилизацията, която някои свързват с културата Варна. Но аз я свързвам и с културата Загора, която е 1000 години преди Варна. И с онази велика просвета на северната яка на Родопите.

- Вие я наричате суперкултурата Загора - Варна. Защо?

- Защото тя е кулминационна точка на един исторически развой, довел до успех на първия неолит. Неолитната гражданска война, която е отприщила креативните сили на хората, дала им е опция да съчетаят поривите на духа и мисълта с напъните на ръцете. Ръце, които копаят медна руда и са в положение да произведат единствено в района на Стара Загора над 1000 тона чиста мед за времето на неолита.

- От къде знаете, че хората от тази антична цивилизация са добивали по 1000 тона мед?



- По тази доктрина е работил акад. Черних, извънреден експерт по доктрина на металообработката. Това към този момент е общопризнат факт.

Нещо повече - тази мед е стигала до Северен Кавказ, до горните течения на реките Дон, Днепър, Днестър. Вижте какъв брой забавно! Белите хора в този момент се назовават кавказки вид. Това не е инцидентно. Люлката на човечеството, което ние усещаме като наши предшественици, е точно тук, в района от Кавказ до Балкана, към Черно море. Забележете и друго - реките, които се вливат в Черно море, огромните реки Дунав, Днестър, Днепър, Дон, носят в името си " дъно ". Това е античният термин за вода. Някои споделят, че той е древнотракийски. Но аз открих, че тази дума се е запазила още от предтракийски времена.

Навремето Черно море е бил най-големият сладководен басейн на планетата. Естествено е, че по периферията му е имало големи площи обработваема земя, която се е напоявала със сладководната буря на Черно море. И размерът на тези напоителни действия е бил доста по-голям, в сравнение с по протежението на реките Тигър и Ефрат.

- Не е ли малко пресилено да приказваме, че първата цивилизация е била тук, а не в Месопотамия?

- Не. Аз открих директна връзка сред шумерската и тази първа цивилизация, родена тук, по крайбрежията на Черно море. Установих концептуална и логическа връзка сред стандартите на тази наша цивилизация от седмо, шесто, пето хилядолетие преди новата епоха и възникването на шумерската и на египетската цивилизации.

- Защо говорите за 7-мо хилядолетие преди Христа, когато всички останали учени датират културата Варна в петото хилядолетие преди Христа?

- Защото златото от Варненския некропол е минимум на 6500 - 7000 години. Датировките с радиовъгледорен разбор са дали единомислещи оценки за това. Костните материали, които са открити паралелно със златото и медните шедьоври, са датирани към 4600-4200 година прочие Хр. Но, когато човек стартира да проучва целия набор от находки, освен във Варна, вижда нещо неповторимо. Старозагорските неолитни жилища са най-старите в Европа. Находките от с. Чавдар са на 9 000 години. На толкоз са и тези от село Мулдава, Асеновградско. Когато ги погледнем в целокупност, виждаме, че тук е имало живителен развой и културно развиване доста преди кулминационната точка, която съставлява суперкултурата Загора - Варна и културата Варна.

- Какво още можем да кажем за тази първа цивилизация?

- Цивилизацията, добила 1000 тона чиста мед, е била в положение да добива и сол. И тук работата на член кор. Васил Николов, който от години изследва Провадия-Солницата, е доста значима. И смислена. Той открива следите на най-старата солодобивна промишленост. Когато прибавим Провадия със солодобивната промишленост към медодобивната промишленост на Стара Загора и дори Южното Черноморие към Медни хълм, виждаме, че това е била една мощна цивилизация, която е имала и селско стопанство. Между другото голямата нужда от каменна сол е била за оцеляването на големите стада говеда.

- Колко души са живели по тези земи?

- Само в района на Варна са живели по мнението на някои български археолози като проф. Хенриета Тодорова Вайсова над 60 000 души. Което за това време е голямо население. Когато приказвам с толкоз пиетет за първата цивилизация тук, се основавам и на контактите си с принц Микаса. Лично вървях на посещаване в неговия институт в Япония. Той е водещ археолог, брат на по-предишния японски император, пра-прачичо на настоящия. Той категорично споделя, че находките от Варна са доказателство, че тук е открита първата в света цивилизация. Той не оспорва обстоятелството, че тук е първата в Европа цивилизация, само че счита, че може би става въпрос за първата в света.

 

Принц Микаса акцентира и един доста значим мотив за разлика от всички останали цивилизации, които претендират за това да са първи. Тук тази велика цивилизация, която Вие по този начин сполучливо преоткривате под името Черноморската Атлантида, единствена е имала жива връзка с предхождащото историческо и цивилизационно развиване. Тя има своя неолит вграден в халколита. Тоест натурален преход на новокаменната в каменно-медната ера.

- Кои други международни учени поддържат тезата, че първата международна цивилизация е била по нашите земи?

- Друг човек, с който имах щастието да се срещна в Кеймбридж и да разисквам тези неща, е лорд Колин Ренфрю. Той е най-големият престиж в археологията във Англия. Той надълбоко има вяра в целта и водещата роля на нашата цивилизация. През 1980 година той написа в сп. " Нешънъл Джиографик " една голяма публикация за България и античното й злато. В нея той назовава хората, създавали варненския некропол и неговото удивително злато, античните българи.

- Искам още малко да Ви върна към добива на тези големи количества мед. Къде се е добива медта?

- Стара Загора и на юг от Бургас.

- Тогава за какво е било толкоз огромно популацията във Варна. Какво са правели там?

- Там е била солодобивната промишленост. Има нови данни за тектоничното и геологично развиване на района. Има догадка, стартирана от един заслужен български професор - Петко Димитров, че потопът, огромният древен потоп, се е състоял точно в акваторията на Черно море. Тези визии са подкрепени от един прелестен морски геолог, който е ╒1 в света - Бил Райън, който идва на два пъти в България. Участва в експедицията на кораба " Академик ", в която и аз имах удоволствието да вземам участие. Запознах се с него. Той направи цялостен филм по Viasat History за българското злато. Има кръг от международно известни учени, които имат вяра, че тезата за потопа в Черно море дава отговор на онази действителност, с която се е сблъскало предбиблейското схващане. И в този смисъл са легендите за потопа такива, каквито ги откриваме в Шумер 1500 преди написването на Библията, преди историята за Ноевия ковчег.

- Каква е била връзката на първата международна цивилизация с Шумер?

- Там в Шумер има описания на това по какъв начин по съвета на положителния филантроп господ Енки, богът на земята, шумерите са основали флот от хиляди кораби-къщи, тъкмо отговарящи на описанието на Ноевия ковчег. Но Ноевият ковчег е един, а шумерите са основали хиляди такива, с цел да спасят популацията от интонации от потопа район, който някои считат, че е тъкмо западното крайбрежие на Черно море.

- Кои обстоятелства са в поддръжка на тази Ваша теза?

- Кораб-къща на шумерски е магур.

- Коренът в името на пещерата Магура?

- Не единствено. Има още 7 топонима в България, които носят името Магура, Магурица и така нататък

Ами какво ще кажете за Дуранкулак - едно именито място, където има разкопки, почтени за магнитуда на Варненския некропол?! Те стартират още под управлението на проф. Хенриета Вайсова. Тя проучва исторически открития. Там са най-древните каменни градежи, паралелно с тези в Провадия и Суворово, за които още откривателят на Варненския некропол написа. Явно е, че има връзка с Шумер, непокътната даже в името Дуранкулак. То идва от шумерското Дур-Ан-Ки, което значи небосвод. Тоест - място на срещата сред небето Ан и земята Ки.

Името е от шумерски генезис.

- Други имена от шумерски генезис в България има ли?

- Да - Мадара, което на шумерски значи свещена земя и сияйна страна. Ако се замислим както е трябвало да преживеят тези хора, със своята в действителност високо развита цивилизация, когато са станали жертва на великия потоп и на последвалото опустошаване, ще разберем, че те са тръгнали на път. Столетия наред земята, ударена от потопа, не е могла да бъде употребена. Затова тези хора е трябвало да спасят себе си, децата си и културните си полезности. Според мен те са се движели на изток-югоизток към Шумер, към Междуречието - Тигър и Ефрат.

- На какви обстоятелства се базирате?

- Имам доказателства, които съм анализирал в музея в Анкара. Движейки се в посока Междуречието, те са съумели да пренесат голяма част от културните полезности. Естествено, преди този момент пътят е бил двупосочен. Как става по този начин, че в един миг след хиляди години монотонно развиване на така наречен плодовит полумесец, внезапно там се отприщва толкоз огромна научна гражданска война, че поражда шумерската цивилизация с нейната свещена мяра - така наречен Нипурски лакът, с метода, по който се строят зикуратите - храмовете-крепости на античен Шумер. В Британския музей се поинтересувах от най-древните находки от Шумер. Бях изумен да видя съкровището на принцесата Пуаби - с 1800 години по-млада от Варненския некропол.

- Какво съставлява то?

- Нейните златни декорации са копие на тези, които виждаме в гроба на царя-жрец във Варненския некропол. Там за времето си е имало повече злато, в сравнение с на всички места по света взето дружно.

Разбирате ли, какво имаме тук и какво би трябвало да афишираме в нашите искания за цивилизационен приоритет?! Принцеса Пуаби има същите златни украшения, единствено че нашите са с 1800 години по-древни.

- Но в случай че отидем в земите на антична Месопотамия ще чуем другата легенда - по какъв начин оттова стартира придвижването на хората към Европа и разпространяването на цивилизационните постижения?

- Да, единствено че е ясно, че същинската шумерска цивилизация стартира някъде от 3000-а година прочие Хр. до момента в който нашата тук е от 6000-а година прочие Хр. - имам предвид Стара Загора. Варненското злато, което е най-древното обработено злато на света, е на 6 500 години.
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР