Уест Хем победи Евертън с 2:0 на Лондон Стейдиъм в

...

Чуковете изплуваха от опасната зона

Уест Хем победи Евертън с 2:0 на " Лондон Стейдиъм " в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. С този триумф " чуковете " се изкачиха с точка над зоната на изпадащите във Висшата лига и оставиха " карамелите " на дъното.

Боуен се разписа през седем минути през първото полувреме. Той засече отблизо разстояние центриране на Емерсон Палмиери, след което се възползва и от асистенция на Михаил Антонио. Алекс Иуоби пък удари греда за Евертън през втората част.
 Дани Ингс ще оказва помощ за спасението на Уест Хем

" Чуковете " заплащат 15 млн. паунда на Астън Вила

Това бе шеста загуба за " карамелите " в последните им седем мача и апелите на почитатели за всеобщи оставки на управителните постове няма да секнат.

Саутхемптън остана еднакъв по точки с Евертън на последното място във Висшата лига, откакто отстъпи с 0:1 против Астън Вила като хазаин. Мачът бе краткотрайно спрян поради прелетял дрон над " Сейнт Мери`с " през първото полувреме, а единственият гол падна през втората част. В 77-та минута Оли Уоткинс се разписа след осъществяване на пряксвободен удар на Дъглас Луис.

Саутхемптън вкара в 63-та минута посредством капитана си Джеймс Уорд-Праус, само че попадението бе анулирано поради нарушаване в наказателното поле.

Лестър пък е на точка пред Уест Хем след тъждество 2:2 против шестия в подреждането Брайтън на " Кингс Пауър Стейдиъм ". Каору Митома даде преднина на гостите в 27-та минута, само че " лисиците " стигнаха до цялостен поврат с попадения на Марк Олбрайтън и Харви Барнс в края на първото и началото на второто полувреме. Еван Фъргюсън донесе ново тъждество в 88-та минута и оформи крайното 2:2.

Нотингам Форест резервира безвредна отдалеченост от четири точки над зоната на изпадащите, откакто стигна до 1:1 против 18-ия в класирането Борнемут. Джейдън Антъни даде преднина на " черешките " в 28-та минута, а Сам Съридж изравни за Форест в 83-та.