Учените изследват океанските течения и климатичните явления, обуславящи топенето, но

...
Учените изследват океанските течения и климатичните явления, обуславящи топенето, но
Коментари Харесай

Площта на антарктическия морски лед достигна най-ниското си ниво

Учените изследват океанските течения и климатичните феномени, обуславящи топенето, само че към момента са изправени пред загадки

Площта, покрита с антарктически морски лед, е спаднала до най-ниското си равнище тази година, откогато от края на 70-те години на предишния век се води статистика, съобщи ДПА, базирайки се на резултатите от китайско проучване.

Рекордът, подложен на 25 февруари 2022 година, бележи втория внезапен спад в ледената завивка единствено за 5 година, оповестяват китайски откриватели от университета Сун Ят-сън в Гуанджоу и Лабораторията за южни морски науки в Джухай в сп. "Адвансис ин атмосферис сайънсис ", представени и от Българска телеграфна агенция.

Учените изследват океанските течения и климатичните феномени, обуславящи топенето, само че към момента са изправени пред загадки.

Докато ледът в Арктика бързо понижава поради световното стопляне, при ледената завивка в антарктическия район се следи наклонност към леко нарастване с към 1% на всяко десетилетие от 70-те години на предишния век.

След необичайния спад, регистриран през 2017 година, тази година той се повтаря още веднъж в края на февруари - края на лятото в южното полукълбо. Тогава за първи път размерът на антарктическия лед спада до под 2 милиона квадратни километра. Обхватът е с към 30% по-малък от междинния за годините от 1981 до 2010 година

От Европейската работа за климатичните промени "Коперник " също оповестиха, че през февруари измерената дневна повърхност на антарктическия морски лед е достигнала най-ниското си равнище, откогато от 1979 година се води статистика.
Източник: dunavmost.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР