Участниците ни в квалификациите на Лигата на конференциите ЦСКА и

...

ЦСКА отнесе хървати, Локо Пд даде бой на датчани в Лига на конференциите |

Участниците ни в квалификациите на Лигата на конференциите ЦСКА и Локомотив Пловдив записаха позитивни резултати в първите си домашен мачове от третия кръг.

ЦСКА разгроми на “Васил Левски ” с 4:2 хърватския Осиек и гледа решително към плейофния кръг. В същото време Локо Пд направи 1:1 на “Лаута ” с датския Копенхаген.

ЦСКА изкова триумфа си през първото полувреме, когато футболистите в алено означиха три попадения. Головото шоу откри Брадли Мазику (30), Греъм Кери удвои в 38-ата. В 40-ата Иван Турицов си означи автогол, само че в 43-ата Жорди Кайседо още веднъж върна преднината от два гола. През втората част Георги Йомов се разписа за 4:1 четвърт час преди края.

В 3-ата минута на добавеното време гостите понижиха на 2:4, откакто резервата Топчагич изпревари Валентин Антов при центриране от дясно и вкара и поради неразчетеното излизане на вратаря Бусато. Буквално в последната секунда Греъм Кери от фаул прати топката в горната греда.

Локомотив Пловдив и Копенхаген пък приключиха 1:1 и оставиха всичко за реванша след седмица. Двубоят се изигра при рискова жега в Пловдив - 37 градуса.

Първи до гол стигнаха пловдивчани посредством Димитър Илиев в 60-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушаване против Бирсен Карагарен. Гостите реагириха и в 74-ата минута изравниха, откакто влезлият на промяна Пеп Биел се разписа от директен свободен удар за 1:1.
Източник: offnews.bg