Турският гранд Галатасарай победи гостуващия Олимпик Марсилия в истински голов

...

Лацио и Галатасарай продължават към 1/8-финалите в ЛЕ, Марсилия и Локо Москва ще се борят за място в ЛК

Турският гранд Галатасарай победи гостуващия Олимпик Марсилия в същински голов театър в дуел от петия кръг на група „ E “ на шампионата Лига Европа. „ Чим Бом “ стигна до доста значим триумф с 4:2 над французите и по този метод оглави класирането в групата с актив от 8 точки.

Толкова има и втория Лацио, а двата отбора се изправят един против различен в последния кръг и ще дефинират ориста на първата позиция. Марсилия ще би трябвало да пази третото място, което дава право на присъединяване в Лигата на конференциите. В последния си мач марсилци, които имат 4 точки, одобряват Локомотив Москва, който е с 2 пункта.

Иначе, довечера Галатасарай дръпна с 2:0 още в първия половин час, откакто Александру Чикалдау осъществя за 1:0 в 12-ата, а в 30-ата след негово центриране Дуей Чалета-Цар си заби автогол.

В 64-ата Софиан Фегули повиши на 3:0 на празна врата, а пет по-късно Аркадиуш Милик понижи с добавка при пропусната от него дузпа.

Райън Бабел вкара четвърти гол за турците в 83-ата, след което още веднъж, две минути по-късно, се разписа и оформи крайния резултат.

Maç sonucu: Galatasaray 4-2 Marsilya