ЦСКА спечели с 2:0 домакинството със Славия в мач от

...

ЦСКА отупа 2:0 Славия преди вечното дерби

ЦСКА завоюва с 2:0 семейството със Славия в мач от 10-ия кръг на Първа лига и ще излезе с приповдигнато въодушевление във безконечното дерби против „ Левски “ идната седмица. След триумфа над „ белите “ ЦСКА е краткотраен лидер в класирането.

Головете за „ алените “ паднаха през второто полувреме. Маурисио Гарсес откри в 55-ата минута, а три минути по-късно Мено Кох направи 2:0. Гостите от „ Овча купел “ имаха искания за червен картон, икономисан от съдията Волен Чинков на бранителя Иван Турицов.

В 27-ата минута Тасев се откъсна самичък против Бусато фронтално против вратата и бе съборен в тил от Турицов. Реферът Чинков пусна авантаж, защото топката попадна в Иванов, който обаче бе затрупан от двама противникови състезатели. Положението с нарушаването против Тасев бе прегледано с ВАР за пряк червен картон, само че в последна сметка Турицов не получи даже жълт.

След почивката „ армейците “ подвигнаха оборотите и откриха резултата, откакто  Бамба преодоля няколко противникови футболисти и шутира. Вуцов мазета, само че страховит удар на Гарсес при добавката не остави късмет на вратаря - 1:0. Минути по-късно ЦСКА си подсигури успеха, откакто Мено Кох с глава засече центриране от корнер.
Източник: lupa.bg