ЦСКА победи Славия с 3:1 в мач от 29-ия кръг

...

ЦСКА мина с лекота през Славия

ЦСКА победи Славия с 3:1 в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. Георги Йомов откри резултата след 90 секунди игра, а в 20-ата минута още веднъж той удвои. В 36-ата минута Жорди Кайседо вкара трети гол за домакините. На почивката " белите " вкараха трима от титулярните си състезатели и Радослав Кирилов върна едно попадение в 48-ата минута.
Снимка: БГНЕС  ЦСКА мина с лекост през Славия

Логично, поради огромния брой отсъстващи титуляри на гостите, " алените " взеха самодейността още с началния съдийски сигнал. Натискът им даде резултат още преди да са минали и две минути. Кери центрира отляво, Виячки се размина с топката, която доближи до Йомов и крилото на домакините с едни допиране майсторски я изпрати във вратата за 1:0.

В 14-ата минута Томбак шутира от 23-24 метра в навън. Няколок минути по-рано Бакеро изведе Сораков очи в очи с Бусато, само че стражът излезе добре и затвори нападателя, която трябваше да стреля от съвсем нулев ъгъл.
В 20-ата минута Кери и Йомов повториха упражнението от първия гол. Ирландецът центрира отляво към българския национал, който с едно допиране повиши на 2:0.

В 33-ата минута Тасев откри Бакеро в наказателното поле на домакините, испанецът овладя добре и насочи добър шут с левия крайник, само че Бусато внимаваше и мазета.

Само 180 секунди по-късно " алените " повишиха на 3:0. Кери направи третата си асистенция след центриране от фаул, което бе засечено от Кайседо.
На почивката Славия направи три смени вкарвайки в игра Кирилов, Вълчев и Добрев. Това даде мигновен резултат, защото в 48-ата минута Кирилов върна едно попадение. Звездата на " белите " се възползва от добра композиция сред Добрев и Бакеро, след което последва центриране на първия към Кирилов. Крилото опитва шут от воле, само че не уцели добре топката. После обаче съумя да се оринтира по-добре от " алената " защита, догони си удара и вкара сред краката на Бусато.
В 63-ата минута Кирилов за малко не вкара втори гол. Той се възползва от подаване по земя на Томбак отдясно и шутира, а след рикошет топката излезе в корнер около дясната греда. Три минути по-късно Виячки стрела от над 30 метра, а Бусато мазета в корнер.
В 80-ата минута Йомов центрира към Кайседо, който стреля от упор с глава, само че Вуцов някак съумя да избави.
Източник: fakti.bg