ЦСКА победи Етър в единствения мач за деня от програмата

...

ЦСКА с важен успех срещу Етър, армейците дадоха свидна жертва

ЦСКА победи Етър в единствения мач за деня от програмата на efbet Лига.

" Армейците " се постановиха с 1:0, с попадение на влезлия от скамейката Енрике Рафаел.

Гостите, водени от Александър Томаш, се намираха в серия от три мача без загуба - 0:0 с Левски, 1:1 против Локомотив (Пловдив) и триумф с 3:1 над ФК ЦСКА 1948. В същото време ЦСКА записа нулево тъждество с Локомотив (Пловдив) вкъщи, а при гостуването си на " болярите " позволи тъждество 2:2.

Акрапович имаше много кадрови проблеми. Босненският експерт не можеше да разчита на отбранителния халф Амос Юга, който е контузен. Извън сметките бе и Адалберто Пеняранда, който също е с контузия.
 Снимка 522824
Източник:

" Виолетовите " също имаха компликации при построяването на боеспособен състав. Извън сметките на Томаш остават Ерол Алкан и Даниел Младенов.

ТОПСПОРТ наблюдава онлайн за потребителите си случилото се на терена:
 ЦСКА - Етър 1:0, гол на Рафаел онлайн
ЦСКА - Етър 1:0, гол на Рафаел

Срещата започва в 17:00 часа

Първото полувреме мина при напън на домакините, които имаха няколко отлични благоприятни условия да излязат напред в резултата, само че не съумяха да го сторят.

Освен неналичието на шанс, за запазването на статуквото спомогна и изключителната форма, която показва вратарят Христо Иванов.

Най-важна от намесите му се оказа тази в 24-ата минута, когато той избави изстрел от 11-ия метър на Георги Йомов.

Дузпата беше присъдена за фаул на Илиев против Мазику в наказателното поле, за което футболистът на гостите получи и публично предизвестие.
 Снимка 522816
Източник:

Непосредствено след пропуща си от бялата точка, Йомов можеше да се оправдава, само че изведен самичък против вратаря още веднъж пропусна.

Третата поредна интервенция на Иванов напълно отчая " алените ", като този път той избави удар с глава на Юрген Матей.
 Снимка 522817
Източник:

Етър опита няколко офанзиви в полето на Бусато, стигна до ъглови удари и едно статично състояние, само че по този начин и не подложи " армейския " пазач на оптимално тестване.

Така след края на първите 45 минути голове на стадион " Българска войска " не бяха маркирани.

Всичко в срещата беше решено от един от аварийните футболисти на домакините.

В 61-ата минута, към 40 секунди откакто се появи на терена, Енрике Рафаел вкара топката в мрежата от близка отдалеченост, подпечатвайки триумфа на столичани.
 Снимка 522839
Източник:

Той получи пас като по конец от Кайседо и самичък против вратаря мъчно можеше да пропусне.
 Снимка 522838
Източник:

Така ЦСКА към този момент разполагаше с гол задатък, което успокои " алените " и им даде опция с нови няколко корекции в състава си да подислят отбранителната си линия.

Това, в комбиниране с бързоногите атакуващи състезатели на " армейците ", им подсигурява крайната победа.
 Снимка 522835
Източник:

Лошата вест за Бруно Акрапович беше травмата, която получи титулярният пазач Густаво Бусато. При тежко единоборство в наказателното му поле, стражът падна неприятно на главата и едното си рамо.

Първоначално той сподели, че може да продължи мача, само че по-късно се наложи да бъде сменен от Евтимов.
 Снимка 522823
Източник:

Гол за гостите обаче не падна, а нямаше и нов за домакините. Това добави скъпи три точки към актива на ЦСКА, в борбата за допустимо най-хубаво класиране в края на сезона. Съдбата на Етър в елита на страната остава все по този начин несигурна.