ЦСКА победи Динамо (Москва) с 3:1 във втората контрола на

...

ЦСКА с престижна победа над Динамо, Гарсес със супер гол

ЦСКА победи Динамо (Москва) с 3:1 във втората контрола на " армейците " от подготвителния им лагер в Турция.

Иван Турицов (24`) даде задатък за " армейците ", откакто бе прецизен от дузпа, а в края на първото полувреме Бисмарк Чарлс (45+2`) удвои. Към средата на втората част Иван Ордетс (61`) понижи. В края на срещата обаче Маурисио Гарсес (86`) постави точка на разногласието с хубав гол.
 ЦСКА - Динамо (Москва): 3:1 (Развой на срещата по минути) онлайн
ЦСКА - Динамо (Москва): 3:1 (Развой на срещата по минути)

Контролата е от 16:00 часа

Мачът против Динамо трябваше да е трети за " алените " на турска земя, само че неприятните метеорологични условия провалиха срещата с австрийския Хартберг.

Треньорът на " алените " Стойчо Младенов заложи на 11-те футболисти, на които се чака да гласоподава доверие през пролетния дял от шампионата в efbet Лига. Единствено Жорди Кайседо бе измежду отсъстващите. Той е зает с националния тим на Еквадор. В игра се завърнаха Георги Йомов и Греъм Кери.
 Снимка 561640
Източник:

Двубоят стартира добре за " армейците ", които в първите минути притесняваха противниковата отбрана отдясно, където се подвизаваше Георги Йомов. След центриране на българнина, Карло Мухар стреля с глава, само че топката мина около вратата на Лещук.

В 10-ата минута Жуковский бе повален от Мено Кох. Зад топката застана Шимански, чийто мощен изстрел мина на сантимерти над вратата на Густаво Бусато.
 Снимка 561638
Източник:

В 17-ата минута Опасна офанзива на ЦСКА приключи с изстрел на Георги Йомов, който обаче прати топката право в ръцете на вратаря на московчани Лещук.

В 23-ата минута " алените " получиха правото да изпълнят дузпа, откакто Яник Вилдсхут нахлу в противниковата пеналтерия, където обаче бе съборен от вратаря Лещук. Иван Турицов се нагърби с отговорността и не сгреши - 1:0.

Попадението окопити руснаците и те се пробваха да вдигнат темпото. В 34-ата минута Мазурин преодоля Юрген Матей и напредна заплашително към вратата на Бусато. Турицов обаче съумя да избие топката от краката му.
 Снимка 561637
Източник:

В добавеното време на първата част " армейците " удвоиха преднината си. Шут на Греъм Кери от директен свободен удар бе отразен от Лещук. Топката обаче попадна в краката на Бисмарк Чарлс, който от непосредствена непосредственост прати кълбото във вратата.

През второто полувреме темпото спадна фрапантно. Едва в 59-ата минута Карло Мухар съумя да шутира след самостоятелен пробив, а вратарят улови без проблем. Секунди по-късно Иван Ордетс се възползва от неразчетено излизане на влезлия преди минути Димитър Евтимов при ъглов удар - 1:2.
 Снимка 561636
Източник:

Четвърт час преди края на постоянното време Смолов стреля от отдалеченост, само че Евтимов нямаше проблем и се регистрира със сигурна интервенция.
 Снимка 561635
Източник:

В последните минути на срещата " алените " сложиха точка на разногласието. Амос Юга изведе Маурисио Гарсес самичък против вратаря с свръхестествен пас през центъра. Бразилецът приключи по грациозен метод и се разписа за 3:1.