ЦСКА напусна евротурнирите след втора загуба от КопенхагенДатският Копенхаген победи

...

ЦСКА напусна евротурнирите след втора загуба от Копенхаген

Датският Копенхаген победи ЦСКА-София с 2:1 вкъщи в реванша от третия квалификационен кръг на Лига Европа и изхвърли българския отбор от европейските клубни шампионати. Копенхаген завоюва и първата среща в София със същия резултат и продължава напред с общ резултат 4:2.

Сенегалецът Даме Н`Дойе в 23-ата минута даде преднина на домакините, които бяха подкрепяни от 10 000 фенове. Телевизионните повторения демонстрираха, че нападателят е бил в засада при паса към него, само че това не бе видяно от съдиите. ЦСКА се върна в мача с гол на Евандро в 58-ата минута, само че в 64-ата още веднъж Н`Дойе прониза мрежата на българите с глава и попари очакванията на "червените" за поврат. Така единственият роден отбор в евротурнирите остана Лудогорец, който сега играе със Зрински Мостар в Босна. /БГНЕС
Източник: bgnes.com