ЦСКА 1948 е с гол пасив от румънския ФК ФКСБ

...

Румънци наказаха ЦСКА 1948 в София

ЦСКА 1948 е с гол пасив от румънския ФК ФКСБ след първия мач от втория квалификационен кръг на шампионата Лига на конференциите, откакто „ алените “ отстъпиха с 0:1 на националния стадион „ Васил Левски “. Българският отбор ще гостува в Букурещ на 3 август от 20:30 часа.

ФКСБ вкара единствения гол в 28-та минута. Дариус Олару получи подаване по лявото крило и центрира ниско в наказателното поле, а Даниел Наумов мазета топката, само че право към точката за дузпа. Там я чакаше непокритият Флоринел Олару, който вкара на опразнената врата за 1:0.

Преди гола Наумов отрази удари на Адриан Шут и Александру Бълуца, а за „ алените “ неакуратен бе Стоян Стоичков. Младокът напредна по лявото крило и стреля диагонално, само че топката мина около страничната греда. В ответната офанзива румънските „ армейци “ вкараха първия гол в мача.

ЦСКА 1948 имаше по-добрите положения при започване на втората част, само че „ алените “ не съумяха да вкарат. Първо вратарят Стефан Търновану отрази мощен удар на резервата Антонио Вутов, а по-късно Елитон стреля с глава над напречната греда на гостите от Румъния.

В 84-та минута Бирсент Карагарен центрира на далечна греда за Симеон Петров, който пък обърна още веднъж играта с пас с глава за непокрития Антонио Вутов. Топката обаче мина малко над скочилия високо халф на „ алените “ и той не съумя да стреля с глава към вратата на румънците. Секунди по-късно още веднъж Карагарен подаде в наказателното поле за Талис, чийто удар по земя бе прецизен, само че уловен от Търновану.

Двубоят бе занимателен поради проблеми с осветлението на „ Васил Левски “ и основният арбитър Лука Пайрето от Италия назначи девет минути добавено време. ЦСКА 1948 обаче не съумя да стигне до равнене и гостува в Румъния идната седмица с гол пасив.
Източник: plovdiv-online.com