Царско село и Пирин Благоевград завършиха наравно 0:0 в проверка,

...

Царско село и Пирин Бл се занулиха в последната си контрола преди старта на сезона

Царско село и Пирин Благоевград приключиха наедно 0:0 в инспекция, която се игра на стадион „ Арена Царско село “. Това бе последната контрола на футболистите на Тони Здравков преди мача против Черно море, с който се открива новия сезон идния петък.

„ Царете “ имаха повече голови благоприятни условия, само че по този начин и не съумяха да преодолеят Димитър Шейтанов.

Мачът стартира равностойно, само че след към 10 минути игра футболистите на Царско село сътвориха няколко следващи забавни обстановки пред Димитър Шейтанов. В 13-ата минута Милчо Ангелов се опита да изведе Петър Атанасов, само че пасът бе прекомерно дълъг.

Малко по-късно се сътвори ново напрежение в наказателното поле на „ орлетата “ при което топката в последна сметка се удари в десния непряк дирек.

В 26-ата минута Христо Попадийн опита отдалечен удар, само че изпрати топката в ръцете на Шейтанов. Две минути по-късно същото направиха и гостите. Тогава стреля Красимир Станоев, само че Християн Василев нямаше проблеми със спасяването. Далечен удар опита и Милан Йокич в 29-ата минута, само че и той не сполучи.

В 36-ата минута Иван Бандаловски засече с глава центриране от ъглов удар, само че топката мина около вратата.

Две минути преди края на полувремето „ царете “ още веднъж имаха страховит късмет. Васил Шопов се пребори за топката в наказателното поле, чукна към Милчо Ангелов, който продължи съм Ален Стеванович, само че шутът му бе блокиран от бранител.

Малко след началото на второто полувреме Царско село направи добра офанзива, при която Ален Стеванович стреля, топката се удари в бранител и затрудни оптимално Димитър Шейтанов, който обаче мазета в корнер.

В 60-ата минута гредата още веднъж бе правилен асистент на Димитър Шейтанов. След центриране отдясно Димо Бакалов стреля с десния крайник, топката се удари в левия дирек, разноски се по голлинията и бранителите на Пирин съумяха да я избият.

В 75-ата минута неприятна травма получи Александър Дюлгеров от отбора на Пирин, който бе заменен наложително от Асен Либяховски.

10 минути преди края Васил Шопов насочи удар, само че топката бе блокирана от бранител.