Треньорът на Милан Винченцо Монтела очаква много тежък двубой срещу

...

Монтела: Мачът с Рома ще е повратна точка за Милан

Треньорът на Милан Винченцо Монтела чака доста тежък дуел против Рома. Двата отбора се изправят един против различен на “Джузепе Меаца” в борба за челните места. В момента противниците са с еднакъв брой точки и спечелилият тази вечер ще се откъсне напред. Монтела пък счита, че този мач ще е повратна точка за неговия отбор.

“Усещам, че това ще е повратна точка за Милан. Отборът към този момент стартира да се отърсва от психологическия блокаж и напрежение, което имаше. Много ми хареса по какъв начин реагирахме в мача с Риека, откакто резултатът стана 2:2. Бих желал да виждам това отношение през всички 95 минути. Мачът в четвъртък е образец за това какво би трябвало да вършим. Важно бе да покажем предпочитание и кураж за победа. Това е началото на същинската смяна. Ако Донарума бе избавил дузпата, това щеше да бъде голям опит за него. Не мога непрекъснато да трансформирам тактиката. След няколко опита, считам, че към този момент знам коя скица ни дава най-сериозно успокоение и сигурност в играта. Някои футболисти ще се наложи да се напаснат към нея, само че занапред нататък считам да играем в скица 3-5-2”, разгласи Монтела.