Toтнъм победи Лестър с 3:1 в мач от 26-ия кръг

...

"Тотнъм" се приближи до лидерите във Висшата лига

" Toтнъм " победи " Лестър " с 3:1 в мач от 26-ия кръг на британската Висша лига и се приближи до върха.

Така отборът на Маурисио Почетино, за който това е четвърти следващ триумф в шампионата, събра 60 точки и изостава единствено на 2 от втория " Манчестър Сити ". Водач е " Ливърпул " с актив от 65 пункта. " Лестър " остава на 12-ото място с 32 точки.

" Шпорите " не позволиха неточност в трети следващ мач на " Уембли ", макар че още веднъж не можеше да разчита на контузените си звезди Деле Али и Хари Кейн.В тяхно неявяване Давинсон Санчес откри резултата против " Лестър " в 33-ата минута, а Кристиан Ериксен удвои в 63-ата.
Снимка: Getty Images
Малко преди втория гол за " Тотнъм ", останалият на аварийна пейка Джейми Варди влезе в игра и изпусна дузпа. Интересното е, че откогато носи екипа на " лисиците " нападателят постоянно се е разписвал след пропуск от бялата точка. Направи го и този път, отбелязвайки за 1:2 в 76-ата минута.

Гостите пробваха да завлечен точка, само че Хьон-Мин Сон оформи крайното 3:1 за " Тотнъм ", завършвайки хубава контраофанзива в първата минута от добавеното време.
Източник: btvnovinite.bg