Тотнъм победи като домакин Евертън с 2:1 в двубой от

...

Тотнъм стигна до труден успех над Евертън

Тотнъм победи като хазаин Евертън с 2:1 в дуел от 18-ия кръг на британската Висша лига, игран на стадион " Тотнъм Хотспър ".

" Шпорите " дръпнаха небрежно в резултата още при започване на мача, откакто Ричарлисон в 9-ата и Хьон-Мин Сон в 18-ата минута съумяха да се разпишат.

Доминик Калвърт-Люин прати топката във вратата на лондончани в 51-ата минута, само че голът му бе анулиран след интервенция на системата ВАР поради нарушаване. Все отново Андре Гомеш даде очаквания на Евертън за най-малко точка в 82-ата минута, само че гостите по този начин и не съумяха да стигнат до нея.

Така Тотнъм се намира на 4-ото място в класирането на шампионата с актив от 36 точки, с 2 по-малко от третия Ливърпул, който в 19:30 се изправя против Арсенал. Евертън записва 8-ата си загуба и първа след четири мача, като е на 16-а позиция с 16 точки.