Торино Баскет победи Латина с 87:71 (28:20, 23:29, 12:13, 24:9)

...

Иван Алипиев и Борислав Младенов играха добре, но Латина загуби на старта на първенството

Торино Баскет победи Латина с 87:71 (28:20, 23:29, 12:13, 24:9) в първия кръг на баскетболната Серия А2 в Италия.

Добри изяви за Латина имаха българските национали Иван Алипиев и Борислав Младенов. Алипиев остана повече от 28 минути на паркета и приключи с 13 точки, 2 извоювани битки и 2 асистенции.

Младенов игра 13 минути, само че за това време се регистрира с 10 точки, 3 битки и 1 асистенция за отбора си.

Отборът на българите се държаше доста добре на терена до края на третата четвърт, когато резултатът бе 63:62 за Торино. Гостите обаче рухнаха в последната четвърт, когато Торино отвори огромно разлика.

Най-резултатен в мача бе Федерико Позер от Баскет Торино, който приключи с 23 точки, а Габриеле Ромео от Латина приключи с 16.