Тимовете на Аталанта и Фиорентина изиграха интригуващ сблъсък в 3-ия

...

В странен мач Фиорентина направи нещо немислимо през миналия сезон

Тимовете на Аталанта и Фиорентина изиграха завладяващ конфликт в 3-ия кръг на Серия А, който в последна сметка бе извоюван от гостите от Флоренция. „ Виолетовите” се постановиха с 2:1, а и трите гола в мача пристигнаха след дузпи. Попадение на домакините в самото начало на срещата пък бе анулирано с ВАР поради засада.

Именно това бе първото забавно състояние в срещата. Берат Джимсити осъществя в мрежата на Пиетро Теракано, само че след обзор на обстановката благодарение на видео асистентите, голът бе анулиран.

Душан Влахович даде преднина на гостите след тъкмо изпълнена дузпа в 33-ата минута. Веднага след подновяването на играта през втората част, още веднъж той се нагърби с осъществяването на втората дузпа в интерес на Фиорентина, и още веднъж не сгреши – 2:0.

Крайният резултат бе завършен от Дуван Сабата също от 11-метров углавен удар в 65-ата минута.

Това е втори триумф за Фиорентина от началото на сезона, а Аталанта записва първото си проваляне.
Източник: fakti.bg