Тибетските монаси са известни със своето дълголетие и здраве.При тях

...
Тибетските монаси са известни със своето дълголетие и здраве.При тях
Коментари Харесай

Две храни пазят от инфаркт

Тибетските монаси са известни със своето дългоденствие и здраве.

При тях рядко се срещат болести на дихателната система, алергии, бъбречни и каменно-жлъчни болести, както и онкологични формирания. Изследователите считат, че това се дължи освен на чистата естествена среда, в която живеят и естествената и питателна храна, само че и на няколко средства непокътнати от техните монаси които се практикуват и до през днешния ден. Рецептите за тях са простички, с продуктите разполага всяка стопанка, написа Монитор.

Те поддържат сърдечния мускул в отлична форма, чистят плаките на кръвоносните съдове и държат организма в добра норма във връзка с неприятния холестерол със смеси на основата на лимоните и чесъна. Точно тези мастни натрупвания във вените и артериите са главният риск за инсулти и инфаркти.

За лечебната примес са нужни половин кг лимони, 150 г чесън, 1,5 л гореща вода. Лимоните се смилат дружно с корите. Прибавя се чесънът и още веднъж се смила. Сместа се залива с горещата вода и се вари 15 минути. Когато тя изстине, се налива в шише. От цяра се пият по 100 мл всеки ден. След 25-ия ден се прави отмора от 10 дни. Тази профилактика се прави два пъти в годината.

Отлична предварителна защита против сърдечносъдови болести е и сместа от 5 лимона, 5 глави чесън и половин кг мед. Изчистеният чесън се смила в блендер. Може да се настърже или счука в хаванче. Смесва се със сока от лимоните и меда. Сместа престоява в затворен буркан 10 дни. От нея се приема по една супена лъжица преди хранене, три пъти в денонощието.

Цяр с джинджифил и пикантен пипер, без значение дали е черен или бял, укрепва имунната система, освобождава от напрежението и защищава от под паника офанзиви. За него е нужен един корен джинджифил (10 г), 4 супени лъжици мед, пикантен пипер – 2 щипки, лимонен сок – 2 супени лъжици, копър – 2 щипки и 4 л вода. Водата се кипва. В нея се сипват всички посочени съставки. Оставя се да изстине. От течността се приема по 1/2 до 1 кафеена чашка всеки ден по два-три пъти. Препоръчва се да се пие преди хранене.

Тибетските лечители обръщат особено внимание на три „ горещи “ подправки и на лекарство, което се е приготвяло от тях. Те са джинджифил, черен пипер и бял пипер. Джинджифилът затопля стомаха и черния дроб, ускорява половото увлечение, само че е нездравословен за бъбреците. Белият пипер защищава от кашлица, затопля стомаха и черния дроб и ускорява половото увлечение, а черният оказва помощ при кашлица и затопля стомаха, само че изтощава тялото. Според потребностите се дефинират и пропорциите. Например, в случай че би трябвало да се ускори половата интензивност, а не да се отслабне или лекува стомахът, съотношението би трябвало да е 50% бял пипер, 40% черен и единствено 10% джинджифил. Трябва да си извършите примес в съразмерност 5:4:1, която по-късно би трябвало да приемате вътрешно. Тибетските предписания за здраве обаче изключват приема на алкохол и месо.
Източник: marica.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР