Тайбе Юсеин коментира спечелената си титла от Европейско първенство по

...

Тайбе: След схватката с украинката вече знаех, че няма кой да ме спре

Тайбе Юсеин разяснява извоюваната си купа от Европейско състезание по битка в румънската столица Букурещ.

На полуфиналите националката ни тушира единствено за 43 секунди Тетяна Омелченко от Азербайджан, а на финала победи италианката Аурора Кампаня с 4:0.
 Тайбе: Посвещавам купата на треньорския щаб

" Не беше кой знае какъв брой мъчно "

" Преди самото състезание бях обезпокоена, само че след първата среща усетих увереността, от която имах потребност. След битката с украинката към този момент знаех, че няма кой да ме спре по пътя към втората ми европейска купа.

Бях си самоопределила украинката за най-сериозен съперник за купата, тъй като на " Дан Колов " изгубих финала против нейна сънародничка, която тя след това е преборила за квота за Европейското състезание. Успях да я победя, а по-късно се оправих и с азерката за по-малко от минута. Това беше преломният миг и към този момент знаех, че няма какво да ме спре ", сподели Тайбе Юсеин.

През предходната година тя завоюва европейско и международно злато, след което бе оповестена за Спортист номер 1 на България.
 Христо Маринов: Имаме сили да спечелим най-малко 10 квоти за Олимпиадата в трите стила

" Жените не подлежат на коментар, те са от международна класа "