Свиреп Манчестър Сити се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига,

...

Манчестър Сити разби РБ Лайпциг със 7:0, Интер надхитри Порто

Свиреп " Манчестър Сити " се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига, откакто на реванша на " Етихад " разруши с 7:0 Република България " Лайпциг " и с общ резултат 8:1 отстрани германците. Под светлините на прожекторите беше Ерлинг Холанд, който заби фамозните пет гола в конфликта, като още през първото полувреме се регистрира с хеттрик.

Илкай Гюндоган осъществя четвърто попадение в 49-ата минута, а В 53-ата и в 57-ата минута още веднъж Холанд бе в прегръдките на съотборниците си, когато за общо пети път порази вратата на противника. Крайният резултат 7:0 оформи Кевин Де Бройне.

В другия дуел Интер и Порто приключиха 0:0 на „ Ещадио до Драгао " в реванша от 1/8-финалите в Шампионската лига. „ Нерадзурите " се класираха за идната фаза на шампионата поради скъпата си победа с гола на Ромелу Лукаку в първия мач.

Източник: cross.bg