Световният вицешампион Норвегия продължава без грешка във втората фаза на

...

Норвегия продължава без грешка във втората фаза на Европейското

Световният вицешампион Норвегия продължава без неточност във втората фаза на Европейското състезание по хандбал за мъже. Възпитаниците на хърватския познавач Желко Томац надвиха над домакина Швеция в скандинавското дерби в Малмьо с 23:20 (12:8) и с цялостен актив от 6 точки водят еднолично в класирането в група 2 преди последните два кръга.

Норвежците имаха предимство през по-голямата част от срещата, а при започване на второто полувреме задатъкът им доближи 6 гола при 15:9. Сандер Сагосен се разписа 8 пъти за спечелилите.

Поражението отстрани Швеция от битката за полуфиналите, откакто домакините останаха на последната шеста позиция в групата без актив.

Унгария нанесе първа загуба на Словения след 29:28 (13:16) и се изкачи на второто място с 4 точки, с колкото останаха и противниците им.

Словенците имаха преднина на почивката, само че през второто полувреме с четири следващи гола унгарците поведоха с 21:18 и до края направляваха мача.

С 9 гола за маджарите се отличи Бенче Банхиди.

Исландия записа първи триумф във втората фаза след 28:25 (14:12) над Португалия.