Световният вицешампион Хърватия обърна Канада и спечели с 4:1 втория

...

Хърватия трябваше да обръща Канада, но победи и ще играе директен мач за елиминациите

Световният вицешампион Хърватия обърна Канада и завоюва с 4:1 втория си мач в групата. Алфонсо Дейвис откри още във втората минута за канадците, само че след попадения още преди почивката на Крамарич и Ливая Хърватия обърна. Крайния резултат оформи още веднъж Крамарич в 70-та минута. Така хърватите ще се борят против Белгия в пряк мач за класиране на елиминациите.
Прочетете още
Канада откри още във втората минута Таджон Бюканън центрира в наказателното поле, където звездата на отбора Алфонсо Дейвис се извиси и със страховит удар с глава не остави късмет на Ливакович за 0:1. Това беше исторически гол за канадците, тъй като беше първи за тях на Мондиал.

В 26-та минута хърватите изравниха след хубаво осъществяване на Крамарич, само че се оказа, че има засада на Марко Ливая, която взе участие в офанзивата за гола.

В 35-та минута удар на Ливая беше избавен от Борян.

Хърватите въпреки всичко изравниха в 36-та минута Иван Перишич пусна към Андрей Крамарич, който не остави никакви шансове на Борян за 1:1.

Пълният поврат за хърватите пристигна в 44-та минута, когато Юранович изведе Марко Ливая и той осъществя за 2:1.

В 54-та минута прекрасен изстрел на Крамарич беше избит от Борян.

В 70-та минута хърватите взеха решение мача в своя изгода Крамарич получи топката от Иван Перишич и с прекрасен удар промуши топката сред краката на Борян за 3:1.

В добавеното време неточност в центъра за Канада разреши на Оришич да напредна да излезе самичък против Борян, а нападателят подаде към Ловро Майер, който от близко оформи крайното 4:1.

В първия мач от групата през днешния ден Мароко победи с 2:0 Белгия.

В последния кръг от групите Хърватия играе против Белгия в пряк мач за класиране на осминафиналите, а Мароко ще срещне Канада, която към този момент отпадна.

В групата Мароко и Хърватия са с по 4 точки, Белгия е с три, а Канада с 0.

Хърватия:  Доминик Ливакович, Йоспи Юранович, Деян Ловрен, Йошко Гвардиол, Борна Соса, Лука Модрич, Марсело Брозович, Матео Ковичач, Марко Ливая, Андрей Крамарич, Иван Перишич

Канада:  Милан Борян, Алистаир Джонстън, Стивън Витория, Камал Милър, Ричи Ларея (Джуниор Хойлет 62 мин.), Атиба Хътчинсън (Сам Адекугбе 72 мин.), Естебан Еустакио (Исмаел Коне 46 мин.), Алфонсо Дейвис, Таджон Бюканън, Кайл Ларин (Джонатан Осорио 46 мин.), Джонатан Давид (Лукас Кавалини 72 мин.)
Източник: trafficnews.bg