Световният шампион Шома Уно от Япония спечели титлата при мъжете

...

Световният шампион Шома Уно спечели титлата при мъжете на финала на турнира Гран При по фигурно пързаляне в Торино

Световният първенец Шома Уно от Япония завоюва купата при мъжете на финала на сериите Гран При по фигурно пързаляне в италианския град Торино.

Уно, който е олимпийски бронзов медалист от Пекин 2022, извърши пет четворни скока и два тройни аксела, с цел да получи рекордната за сезона оценка за волната стратегия 204.47 точки и да събере общо 304.46 точки.

Втори при дебюта си в шампионата е Сота Ямамото (Япония) с 274.35, а трети се подреди международният първенец за юноши Илия Малинин (САЩ) с 271.94 точки, който беше едвам пети след късата стратегия.

Японка победи и в конкуренцията при дамите. Маи Михара завоюва златото със общ брой от 208.17 точки.

Среброто взе международната шампионка за девойки Изабеу Левито (САЩ) се изкачи от пето до второ място и събра 197.23 точки, а трета приключи международната вицешампионка Льона Хендрикс от Белгия със 196.35.

Златната медалистка от шампионата на планетата и бронзова от олимпийските игри в Пекин 2022 Каори Сакамото от Япония, която беше отпред след късата стратегия, позволи доста неточности във волната и остана едвам пета със 192.56 точки.

Канадците Пайпър Джил и Пол Поарие станаха първенци при танцовите двойки с 215.64 точки. Бронзовите медалисти от Световното състезание Медисън Чок и Евън Бейтс (САЩ) се подредиха втори с 211.94 точки, пред двукратните европейски бронзови медалисти Шарлен Гиняр и Марко Фабри от Италия с 206.84 точки.