Стоук Сити и Лестър изиграха хубав двубой на старта на

...

Лестър бе близо, но специалитетът на Крауч отново бе в менюто

Стоук Сити и Лестър изиграха прекрасен дуел на старта на 11-ия кръг в Премиър лийг, в който си вкараха четири гола, само че не съумяха да се победят, завършвайки при резултат 2:2 конфликта си на " Bet365 Стейдиъм ". Висенте Ибора (33') даде задатък на гостите, само че единствено шест минути по-късно Джердан Шакири (39') изравни. След почивката Риад Марез (60') още веднъж изведе Лестър напред, само че вездесъщият Питър Крауч (73') оформи крайния резултат.

" Грънчарите " започнаха със същия състав, който победи Уотфорд преди седмица. Бен Чилуел не можеше да играе за Лестър поради травма. Шинджи Оказаки стартира като титуляр.

Гостите стартираха по-добре. В 11-ата минута Шоукрос в последния миг попречи на Варди да засече от близко центриране на Грей. Десетина минути по-късно сантиметри на доближиха на Оказаки да стигне на далечната греда до ново центриране на Грей. В 24-ата минута дуелът бе пресечен за няколко минути, защото основният рефер Робърт Мадли получи травма и трябваше да бъде сменен от четвъртия арбитър Джон Мос. Четири минути по-късно " грънчарите " проведоха най-опасната си офанзива досега. Соби изведе Чубо-Мотинг очи в очи с Шмайхел, само че стражът на Лестър избави.

В 33-ата минута разумното се случи. Марез центрира добре от корнер, Магуайър засече с глава, сваляйки топката на земята. Ибора се ориентира бързо и простреля Бътланд от близко - 0:1.
3 - Xherdan Shaqiri's goal was only the 3rd (of 9 in total) that he's scored inside the box in the Premier League. Sneak. pic.twitter.com/UJYN6ttnvb
— OptaJoe (@OptaJoe) November 4, 2017 Само шест минути по-късно Шакири изравни, откакто получи извеждащо подаване от Чупо-Мотинг, напреда по десния фланг и стреля технично в далечния ъгъл. Топката чукна гредата и влезе във вратата за 1:1.

В края на полувремето Шакири насочи нов рисков изстрел, само че Шмайхел мазета до близката си греда.

В 49-ата минута Бътланд избави доста рисков удар от далечна отдалеченост на Марез. Няколко минути по-късно алжирецът още веднъж стреля рисково, само че този път топката мина настрана.

В 59-ата минута Шмайхел показва ослепителен инстикт и мазета прецизен удар с глава на Шоукрос. В ответната офанзива Лестър още веднъж излезе напред в резултата. Марез получи отдясно, задържа доста ловко и стреля в далечния ъгъл - 1:2.
4 - Riyad Mahrez has been involved in as many goals in his last 4 Premier League apps (4) as he had in his previous 17 games combined. Form. pic.twitter.com/1HbtI0DOEJ
— OptaJoe (@OptaJoe) November 4, 2017 В 73-тата минута Питър Крауч, който се появи като запаса, извърши коронния си номер - засече с глава центриране от корнер и изравни резултата. Пет минути по-късно Варди пропусна още веднъж да изведе Лестър напред, откакто прекрасен негов удар мина настрана от вратата.

Две минути преди края гол на Иеанашо вярно бе анулиран поради засада. В добавеното време Крауч бе покрай това даже да донесе успеха на " грънчарите ", откакто още веднъж засече с глава центриране от корнер на Шакири, само че Шмайхел избави.
142 - Peter Crouch has now made 142 Premier League appearances as a substitute, a joint-record alongside Shola Ameobi. Replacement. pic.twitter.com/0CXcNVnF9s
— OptaJoe (@OptaJoe) November 4, 2017 Лестър заема десето място във краткотрайното класиране с актив от 13 точки. Стоук е 14-и, с 12 пункта.