Стефанос Циципас започна с победа в МиланоГръцкият тенисист Стефанос Циципас

...

Стефанос Циципас започна с победа в Милано

Стефанос Циципас стартира с победа в Милано
Гръцкият тенисист Стефанос Циципас стартира с триумф присъединяване си на Некст Джен Финалите в Милано, откакто победи испанеца Хауме Мунар с 4-3(5), 4-3(3), 3-4(4), 4-2 в първия мач от конкуренцията.

В северния италиански град вземат участие седемте най-хубави тенисисти до 21 години през сезона плюс един участник с уайлд кард, като Циципас е първи подложен в схемата след мощното си показване през годината. Мачовете си играят във формат три от пет сета до четири гейма. Двубоят сред Циципас и Мунар бе оспорван, като 15-ят в света грък взе първите два сета в тайбрек, а испанецът се наложи в тайбрека на третата част. В четвъртия сет Циципас реализира един пробив, което му бе задоволително, с цел да затвори мача след час и 52 минути игра.

В другия мач от групата по-късно през днешния ден един против различен ще се изправят Тайлър Фриц и Андрей Рубльов. /БГНЕС
Източник: bgnes.com