Стефанос Циципас се класира за четвъртфиналите на Australian Open, след

...

Синер възкръсна, но Циципас го нашамари след 4-часова битка

Стефанос Циципас се класира за четвъртфиналите на Australian Open, откакто се наложи мъчно с 3:2 сета над италианеца Яник Синер в същински трилър на „ Род Лейвър Арина “, траял 4 часа.

Гръцкият тенисист, който е подложен под №3 в главната скица, потегли доста мощно, като завоюва с 6:4, 6:4 първите два сета.

В третия сет Яник Синер се подвигна и поведе с 4:1, като до края не загуби преднината си и завоюва частта с 6:3.

Импулсът в играта на поставения под №15 в схемата италианец продължи и откакто съумя да направи пробив в третия гейм на четвъртия сет, той завоюва сета с 6:4, изравнявайки резултата.

В последния сет двамата тенисисти взимаха сервис геймовете си, до момента в който Циципас не съумя да пробие за 4:2 и да затвори мача с 6:3 в сета, поставяйки завършек на мача, траял 4 часа.

На четвъртфиналите Циципас ще се изправи против Иржи Лехечка от Чехия, който надделя Феликс Ожие-Алиасим.
Източник: lupa.bg