Стефани Стоева и Габриела Стоева достигнаха финала на двойки от

...

Стоеви на финал в Дъблин

Стефани Стоева и Габриела Стоева доближиха финала на двойки от интернационалния шампионат по бадминтон в Дъблин, Ирландия с награден фонд 15 хиляди $.

3-кратните европейски шампионки, които са поставените под № 2, победиха седмите в схемата датчанки Юли Фине-Ипсен и Маи Суров с 21:9, 21:15 за 33 минути и записаха четвърти следващ триумф в конкуренцията.

Сестрите имат една купа в Дъблин през 2015 година, а на следващия ден излизат за втора против победителките от дуела сред водачките в схемата Майкен Фруергаард/Сара Тигесен и Майко Кавадзое/Харуна Кониши.

Калояна Налбантова завоюва бронзов орден, като доближи полуфиналите. Възпитаничката на Стилиян Макарски загуби от японската квалификантка Харуна Кониши с 16:21, 20:22 за 50 минути.

Българката водеше с 20:19 във втория гейм, само че съперничката й взе 3 следващи разигравания и затвори срещата.
Източник: novsport.com