Старши треньорът на Берое Любомир Минчев беше доволен след победата

...

Любомир Минчев: Справихме се добре, но не и в защита

Старши треньорът на Берое Любомир Минчев беше удовлетворен след успеха над Черно Море Тича със 105:88 в среща от 26-ия кръг на НБЛ: " Единственото, което подчертавах на нашия тим, беше за загубата, която допуснахме предния път. Трябва да имаме мотивация всякога и да сме съсредоточени да изиграем мача добре. Справихме се добре, с изключение в защита”, сподели Минчев.

" Първото полувреме загубихме втората част с 12:30, а тези 20 минути ги завършихме 23 на 9 битки в тяхна изгода, както и без битка от наша страна в нахлуване. Другото нещо бяха 10 точки допълнително на контраофанзива, които се получиха, по-късно през второто полувреме се резервираха. Класен тим против нас. За мен Николай Стоянов за следващ път потвърди своята класа. За нас е огромен проблем, когато има толкоз самоотвержен и добър състезател - със пукотевица от тройката, с битки в нахлуване. Винаги ни прави огромни проблеми. Искам да благодаря на моя тим, тъй като по принцип петима играчи изобщо не трябваше да се събличат. Всички от тях изкоментираха, че са подготвени за игра. От тях двама по този начин и не пуснах - Александър Кръстев и Мартин Йорданов. Останалите трима бяха Веселин Георгиев, Цветомир Куртев и Мартин Стефнов. Големите проблеми идват от извънредно сгъстения цикъл”, разяснява наставникът на варненци Галин Стоянов.