Старши треньорът на Академик Пловдив Йордан Янков сподели мнението си

...

Йордан Янков: Можехме да сме агресивни през целия мач

Старши треньорът на Академик Пловдив Йордан Янков показа мнението си след успеха над Черно море Тича със 100:86 в дуел от 15-ия кръг в НБЛ.
 Академик още веднъж победи у дома, Томислав Минков воин Академик още веднъж победи у дома, Томислав Минков воин
" Мога да кажа, че играхме доста добър баскетбол. Първите 20 минути бих споделил, че ги проспахме. Събудихме се през второто полувреме, когато започнахме да сме по-агресивни в нахлуване и да си подаваме повече. Четвъртата част вкарахме 35 точки и мисля, че можехме да сме толкоз нападателни през целия мач, с цел да решим срещата още в първите минути. Надявам се това да ни е за урок и да знаем, че още през цялото време би трябвало да влизаме доста нападателно в дуелите, с цел да нямаме такива проблеми, както през първото полувреме през днешния ден.

Томислав Минков игра страховит мач, оказа помощ доста за успеха, само че не желая да го различавам, тъй като всеки един способства ужасно доста. Играхме екипен баскетбол и се надявам това да продължава. Ще се опитаме да се подготвим по най-хубавия метод за идващия дуел с Шумен. "