Стара Загора бе домакин на последното за сезона открито детско

...

Успехи отбелязаха малките Загорски стрелци

Стара Загора бе хазаин на последното за сезона намерено детско съревнование по спортна пукотевица с лък.

Събитието е част от Спортния календар на Българската федерация по пукотевица с лък. Организатор на шампионата бе Семеен кодекс „ Загорски стрелец “. Малките състезатели демонстрираха умения и тъкмо око в категориите Момчета/Момичета под 12 години и под 15 години в двата стила – олимпийски(рекърв) и компаунд.

Старозагорските медали от конкуренцията, в която се включиха 6 клуба от цялата страна, са Огнян Василев, класирал се на трето място в категория момчета до 12 години и Симеон Стоянов, който остана 4-ти в същата категория. Четвърто място зае и Маргарита Камишева при девойки под 15 години.
Източник: novinata.bg