Станаха ясни евентуалните противници на Хебър в зоналния етап на

...

Миньор или Марек срещу Хебър за купата на Лигата

Станаха ясни възможните съперници на Хебър в зоналния стадий на шампионата за Купата на Аматьорската футболна лига.

Това са отборите на Марек(Дупница) и Миньор(Перник).

Първият кръг от втория стадий на конкуренцията ще се изиграе на 7-ми ноември от 14 часа.

До този стадий на елиминациите от Югозападната България доближиха тимовете на Витоша II (Бистрица), Балкан (Ботевград), Миньор (Перник), Марек (Дупница), Хебър и Септември (Симитли).

Отборът на Хебър изтегли дългата съчка и ще почива в първия кръг, а на полуфинала ще срещне на безпристрастен терен спечелилия от двойката Миньор – Марек.

Също в ролята на почиващ тим е и този на Септември(Симитли), който обаче чака спечелилия от срещата Витоша II (Бистрица) - Балкан 1929 (Ботевград).

Полуфиналните срещи и мачът за лъчение на Зонален представител(финал) би трябвало да се изиграят до края на есенния полусезон, оповестиха уредниците на шампионата за купата на Аматьорската футболна лига.

Програмата планува напролет на идната година да стартира и финалната фаза с присъединяване на най-хубавите отбори от 4-те зони на България.

Купата на Аматьорската футболна лига е третото по сан футболно съревнование в България след формалните шампионати и шампионата за националната купа.

Участието в този шампионат за членовете на Трета лига е наложително, в случай че не заплатят наказателна клауза от 700 лв. по сметката на АФЛ за отвод от игра.