Стана ясен вторият финалист в Национална лига футзал. Това е

...

Варна Сити е на финал във футзала след скандален мач с Левски

Стана явен вторият финалист в Национална лига футзал. Това е тимът на Варна Сити, който в профил в полуфиналния плейоф Левски с 2-1 победи. Третият съдбоносен мач в морската столица бе преустановен при резултат 3:0 в интерес на домакините. В края на първата част, след отсъден фаул против Димитър Петев, се стигна до нервни прояви и напрежение. Няколко минути бяха нужни, с цел да се успокоят пристрастеностите, само че секунди след сирената напрежението още веднъж ескалира в саморазправи на път за съблекалните. " Сините " по този начин и не излязоха за второто полувреме. Иначе точни за Варна Сити бяха Васил Кефа, Димитър Петев и Петро Сенюк. При този резултат, за фаул против откъсващ се състезател на противника, пряк червен картон получи вратарят на домакините Добромир Господинов. Картонът бе бурно оспорван от треньора на домакините Бойко Косев, защото той имаше искания, че секунди по-рано при офанзива на неговите ученици топката е била отнета след нарушаване от " сините ".До днешния трети мач се стигна, откакто Левски бе спечелил първия в столицата с 5:4, само че във втория дуел варненци взеха успеха с 2:1 след поврат. И трите гола паднаха в края на мача, като гостите дадоха сериозен отпор и бяха покрай това да  отстранят варненци. Много мощен мач за Левски направи вратарят Тодор Малинов, който сподели необикновен инстикт при достатъчното благоприятни условия, които се отвориха пред домакините.

Първата среща от финалния плейоф сред Амиго Северозапад и Варна Сити е на 7-и май в столицата. В тази среща варненци ще бъдат без санкции Добромир Господинов. Вторият мач е във Варна на 13-и май, а в случай че се стигне до трети, той ще бъде също в морската столица на 14 май.

Варна Сити: Добромир Господинов, Димитър Петев, Петро Сенюк, Васил Кефа, Володимир Лоншаков (Виталий Бабак, Ивелин Кузманов, Десислав Димитров, Димитър Цветанов, Кристиян Братованов, Емир Шокрю, Доуан Кемал, Димитър Симеонов, Марко Костич, Стелиян Куцилев), ст. треньор Бойко Косев

Левски: Тодор Малинов, Даниел Несторов, Никола Крумов, Николай Иванов, Александър Асенов (Любомир Тодоров, Рафаел Гутиерез, Светлозар Табаков, Юлиян Спасов), ст. треньор Николай Михов.

Съдии: Калоян Кирилов, Траян Енчев

Времеизмерващ: Ивалин Веселинов

Делегат на БФС: Ивалин Веселинов

Източник: novsport.com