Сръбският център на Денвър Нъгетс Никола Йокич регистрира най-бързия "трипъл-дабъл"

...

Никола Йокич записа най-бързия трипъл-дабъл в НБА

Сръбският център на Денвър Нъгетс Никола Йокич записва най-бързия "трипъл-дабъл " в историята на НБА при триумфа на "златните буци " със 134:123 точки над Милуоки като посетител.

Йокич завърши срещата с 30 точки, 15 битки и 17 асистенции, а 22-годишният сърбин стигна до петия си "трибъл-дабъл " за сезона за едвам 14 минути и 11 секунди на терена, като това се случи малко повече от минути преди края на първото полувреме.

Силната игра на Йокич бе допълнена от отличната пукотевица на Денвър от тройката, донесла 24 точни попадения от далечно разстояние.

В другия мач от тази нощ, който е финален в НБА преди "Звездния уикенд " в Лос Анджелис, Минесота победи като хазаин Лос Анджелис Лейкърс със 119:111 точки.

"Горските вълци " направиха поврат, откакто изоставаха в един миг с 15 точки, а доникъде на последната третина Лейкърс имаше преднина в резултата. /БТА