Сръбският гранд Партизан победи с 2:1 Спарта (Прага) на Мартин

...

Спарта на Минчев преклони глава пред Партизан, Кабаков свири мача

Сръбският гранд Партизан победи с 2:1 Спарта (Прага) на Мартин Минчев пред погледа на Георги Кабаков.

Двубоят бе плейоф преди осминафиналите в новосъздадения шампионат Лига на конференциите. Бившият футболист на Черно море влезе на почивката на мястото на Якуб Пешек, само че не оказа помощ задоволително на отбора си.

Рикардо Гомеш откри резултата в Белград още в 7-ата минута. 30-годишният национал на Кабо Верде поряза за повторно упоритостите на Спарта в 24-ата минута.

В средата на втората част българският рефер Георги Кабаков уточни втори жълт и надлежно червен картон на нападателя, само че това не попречи на " гробарите " до края на срещата. Сръбският отбор резервира преднината си съвсем до последната минута на срещата. Попадението за 2:1 означи младата чешка звезда Адам Хложек едвам пет минути преди последния съдийски сигнал.

С общ резултат 3:1 белградчани се класираха в идната фаза на третия по мощ европейски клубен шампионат.