Спортист Своге победи Левски Лом с 2:1 в оспорван мач,

...

Спортист Своге победи Левски Лом

Спортист Своге победи Левски Лом с 2:1 в оспорван мач, който се игра в Своге.

Спортист поведе с гол на Димитър Атанасов в 35-ата минута, само че гостите изравниха посредством Даниел Пехливанов в 56-ата. Победното попадение бе дело на Георги Николов 11 минути преди края. Николов обаче бе изпъден много пресилено в края на срещата за втори жълт картон. Така двата гола за Спортист означиха две от зимните попълнения на тима.

Любопитен факт от мача е, че един против различен се изправиха двама вратари близнаци – Ивайло Василев излезе титуляр за Спортист, а Иван Василев за Левски. Преди време двамата още веднъж имаха сходна среща в Своге, само че Иван бе част от Септември.

Първите минути на мача минаха равностойно, само че последователно футболистите на Борислав Кьосев съумяха да наложат своята воля и задържаха по-дълго топката. До чисти голови положения обаче по този начин и не се стигаше.

Гол на Спортист не бе зачетен поради засада в средата на първото полувреме.

Все отново в 36-ата минута „ шоколадите “ поведоха. Димитър Атанасов стигна до топката и отблизо разстояние съумя да я мушне във вратата на Иван Василев.

В началото на второто полувреме гостите имаха самодейност. В една от обстановките Сами Пилер почисти топката от голлинията, само че в 56-ата минута те съумяха да стигнат до изравнително попадение. Даниел Пехливанов извърши директен свободен удар от далечна отдалеченост, центрирайки топката в наказателното поле. Нито един футболист обаче не съумя да играе с нея, тя изигра неприятна смешка на вратаря Ивайло Василев и влезе в мрежата.
В 65-ата минута Ивайло Михайлов бе покрай гола. Той засече избита след корнер топка, само че тя мина около вратата.

Още една добра голова опция се откри пред Мартин Сандов в 68-ата минута. Той стреля от границата на наказателното поле, само че Иван Василев се оправи добре и избави.

В 79-ата минута Спортист поведе с 2:1. След добър пробив отдясно топката бе ориентирана към наказателното поле, където Георги Николов засече, кълбото се удари в левия дирек и влезе в мрежата на гостите от Лом.

Минута по-късно Николов получи извеждащ пас зад защитата на Левски, опита да прекара топката около вратаря Василев, само че стражът на гостите се оправи със обстановката.

Инфарктна обстановка за Спортист се получи в 84-ата минута. След центриране от директен свободен удар, топката стигна до Ивайло Василев, който мазета и бе нападнат от двама футболисти на гостите, само че се оправи и хвана топката.
В последната минута на дуела Георги Николов получи извънредно преувеличен втори жълт картон и бе изпъден.

В даденото от съдията продължение Владимир Сиромахов пропусна златен късмет да „ затвори “ мача с трети гол, само че Иван Василев избави.

СПОРТИСТ – Левски Лом 2:1
1:0 Димитър Атанасов 36, 1:1 Даниел Пехливанов 56, 2:1 Георги Николов 79

СПОРТИСТ: Ивайло Василев, Борислав Стойчев, Богомил Богомилов, Ивайло Михайлов, Галин Ташев (78 – Владимир Сиромахов), Мартин Сандов (78 – Стефан Стефанов), Илия Русинов (90 – Иво Харизанов), Ариф Ферадов (55 – Калоян Тодоров), Димитър Атанасов, Сами Пилер, Георги Николов

ЛЕВСКИ ЛОМ: Иван Василев, Ваньо Иванов, Васил Сапунджиев (90 – Гален Ненов), Петър Генчев, Кристиян Атанасов (90 – Михаил Бешев), Деян Иванов (64 – Цвети Неделчев), Николай Николов, Даниел Пехливанов, Георги Иванов, Росен Кръстев, Любомир Веселов (74 – Иван Гюров)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Георги Николов, Богомил Богомилов (С)
ЧЕРВЕН КАРТОН: Георги Николов (90, Спортист)–