Спортист постигна минимална победва с 1:0 в домакинството си на

...

Спортист надви Витоша и гледа все по-уверено към елита

Спортист реализира минимална победва с 1:0 в семейството си на Витоша (Бистрица). Така момчетата на Петър Колев в четвърти следващ мач не позволиха гол и взеха общо 8 точки. В момента тимът заема четвърто място на точка от топ 3.

Единственото попадение в мача падна в 38-мата минута, когато Илия Русинов бе изведен на добра позиция, пусна паралелен пас към Георги Николов и той на празна врата осъществя.

Мачът стартира забавно и в първите две минути двата отбора сътвориха по едно голово състояние. Първо гостите сътвориха меле в наказателното поле, само че отбраната на Спортист се оправи. Още в идната офанзива " сините " имаха добър късмет, само че пропуснаха.

В 13-ата минута Илия Русинов излезе на стрелкова позиция, само че шутира в навън. След още 3 минути игра Русинов още веднъж стреля, само че този път Борис Груев избави.

В 38-мата минута Спортист направи добра бърза офанзива. Илия Русинов излезе самичък против вратаря, само че избра да пусне успоредна топка към Георги Николов, който на празна врата означи за 1:0.

7 минути след почивката гостите сътвориха напрежение пред Мартин Величков след осъществяване на ъглов удар. Последва контраофанзива, след която Тазути стреля, само че ударът му бе блокиран.
 Резултати и голмайстори във Втора лига Резултати и голмайстори във Втора лига
В 58-мата минута Спортист можеше да вкара втори гол. След центриране от директен свободен удар, вратарят на гостите изпусна топката, само че до добавка не се стигна.

Четвърт час преди края на постоянното време Спортист направи доста добра офанзива. Димитър Петров изведе Георги Николов, който пусна паралелен пас, само че до завършващ удар не се стигна.

В самия завършек на срещата Спортист направи доста бърза контраофанзива, която приключи с два следващи удара. Последно Борис Димитров стреля, само че Груев избави.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.