Спартак Варна се наложи над Чардафон с 32:30 (13:15) в

...

Спартак Варна спечели бронзовите медали в мъжкото хандбално първенство

Спартак Варна се наложи над Чардафон с 32:30 (13:15) в Габрово и с 2:1 победи завоюва серията за бронзовите медали в мъжкото хандбално състезание. Домакините имаха леко преимущество през първото полувреме и се отдръпнаха с задатък от 2 гола на почивката. През втората част гостите стигнаха до поврат и поведоха с 26:22, само че габровци съумяха да изравнят за 29:29 три минути преди края. В следствие, обаче " Спартак вкара три безответни попадения, с което реши мача в своя изгода. Най-резултатен за спечелилите беше Георги Стоянов с 8 гола, а 6 пъти се разписа Владимир Няголов. Димитър Петков беше водач на Чардафон с 9 попадения, а Петко Петков вкара 7 пъти. Както е известно Локомотив Варна отбрани купата си още преди две седмици след триумф с 2:0 победи на финала против Добруджа.