Спартак (Варна) победи с 1:0 казахстанския Женис в приятелски двубой

...

Спартак победи казахстанци в Турция

Спартак (Варна) победи с 1:0 казахстанския Женис в другарски дуел в Турция. Двата отбора направиха не доста забавен мач, като чистите голове положения бяха много малко. Все отново “соколите ” бяха една концепция по-активни и повече се опитваха да провеждат нещо. Единственото попадение вкара Ахмед Ахмедов от дузпа в 33-ата минута, написа Sportal.bg.

Двубоят стартира без забавни положения през първите 10 минути. В 11-ата обаче Никола Виденов трябваше да се намесва след удар от далечна отдалеченост на казахстанците. В 21-ата Дани Начев опита да заплаши вратата на Женис с удар от междинна отдалеченост, само че вратарят на “жълтите ” улови.

В 32-ата минута Спартак получи правото да извърши дузпа. Ивей центрира отдясно към наказателното поле, а там Ангел Грънчов бе съборен непозволено. Ахмедов се нагърби с осъществяването и не сбърка от бялата точка - 1:0.

До края на полувремето двата отбора предложиха много борба, само че без да предложат забавни положения. Така Спартак се отдръпна на почивката с гол задатък.

Второто полувреме стартира по този начин, както се организира и цялото първо - без забавни положения и с повече надиграване в средата на терена. Към 60-ата минута Женис се опита да наложи лек напън, само че без да провежда нищо рисково.

До края на дуела нямаше забавни обстановки повече. Няколко удара от далечна отдалеченост на Спартак не откриха задачата. Към края на дуела отборът от Астана опита да провежда нещо рисково, само че отбраната на родния отбор се оправи.

Спартак - Женис 1:0

1:0 Ахмед Ахмедов (33) - д.

Спартак: 89. Никола Виденов, 19. Дмитро Семенив, 4. Радослав Терзиев, 44. Ангел Грънчов, 2. Велислав Боев, 13. Георги Мариянов, 45. Даниел Начев, 78. Велислав Минков, 14. Ромей Ивееш, 7. Георги Бабалиев, 29. Ахмед Ахмедов.
Източник: petel.bg