СНИМКА: БУЛФОТОПротестите на служителите от ТЕЦ Марица 3 трябва да

...
СНИМКА: БУЛФОТОПротестите на служителите от ТЕЦ Марица 3 трябва да
Коментари Харесай

Сандов за ТЕЦ Марица 3: Сламени хора и сламени офшорки стоят зад някои предприятия в България

СНИМКА: " БУЛФОТО "

" Протестите на чиновниците от Топлоелектрическа централа " Марица 3 " би трябвало да се насочат към работодателя им, който не е обезпечил съблюдаване на законодателството, а не към дейностите на екологичните управляващи. Това съобщи вицепремиерът и министър на околната среда и водите Борислав Сандов в ефира на Българска национална телевизия.

За министерството на околната среда и водите действителният притежател на ТЕЦ-а остава незнаен, акцентира той като добави, че по документи това са двама души - жител на Шри Ланка и на Англия, за които няма никаква информация. Вицепремиерът позволи, че е допустимо притежателите на ТЕЦ-а да имат политически тил щом са работили толкоз дълго време в нарушаване на закона, поради което е наказана и България. Разследването на това е работа на способените органи.

" Собствениците не са се появили, с цел да водят диалози - идват представители на предприятието. Обяснявам си го с това, че в България има предприятия, зад които седят сламени хора и сламени офшорни компании и по тази причина и се позволява те да работят в нарушаване на закона, тъй като в един миг хората не знаят пред кого да адресират жалбите си ", разяснява Сандов.

Сандов още веднъж отбрани решението за прекъсване на ТЕЦ-а, защото не е изпълнено предписанието по комплексното позволение, а точно - димът от горенето на въглищата да излиза през комина, а не през постройката и котелното помещение. През миналата година, откогато ТЕЦ-а още веднъж работи, въздухът в града е замърсяван редовно, а след прекъсването на инсталацията превишение на нормите не е записано, добави той и подсети, че на 12 май България е наказана за това, че редовно не подсигурява чист въздух на жителите си.

Министърът на околната среда и водите се разгласи против добива на шистов газ у нас като акцентира, че последната дума за това принадлежи на националното заседание. Той посочи, че на никое място в Европа не се добива шистов газ и тази активност крие справедливи екологични опасности.

" Трябва да преценим кое ни е по-важно – това или водата на България. Ставаме страна във воден стрес, тъй като през последните години понижава речният поток поради непълен размер превалявания или пък поради интензивни такива, които бързо се оттичат. Все повече обитаеми места са на воден режим и те ще се усилват поради климатичните промени ", счита Сандов.

Източник: eurocom.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР