След като започна годината с категоричен успех 4:1 над Каляри

...

Милан и младокът Траоре с 2 от 2 през новата година

След като стартира годината с безапелационен триумф 4:1 над Каляри за Купата на Италия, в този момент Милан откри 2024-а с победа и в Серия А.

„ Росонерите “ завоюваха с класическото 3:0 гостуването си на Емполи от 19-ия кръг на Калчото, а във втори следващ дуел за тях се разписа 19-годишният Чака Траоре.

Младокът от Кот д‘Ивоар оформи крайното 3:0 след образцова контраофанзива, осъществена от Кристиан Пулишич, две минути преди края на постоянното време.

Преди почивката пък Рубен Лофтъс-Чийк откри в 11-ата минута след асистенция на Рафаел Леао, до момента в който в 31-ата Оливие Жиру удвои от дузпа.

След триумфа Милан събра 39 точки и остава на 3-ото място, до момента в който Емполи е измежду изпадащите с едвам 13 пункта, намирайки се в серия от 7 мача без триумф и в 4 без маркиран гол.