След като спечели едва точка в последните си два мача,

...

Специя без Гълъбинов с разгромна победа

След като завоюва едвам точка в последните си два мача, през днешния ден тимът на Специя прегази отбора на Козенца с 4:0. Гостите завоюваха последните си две турнирни срещи, само че през днешния ден бяха неузнаваеми против отбора на Андрей Гълъбинов, който още веднъж не попадна в групата на Специя заради травма.

Още в първата минута на срещата Матео Ричи откри Томасо Ауджело с центриране от ъглов удар, а последният преодоля Перина с прекрасен удар с левия крайник. В 48-ата минута Паоло Бартоломей засече центриране на Мора на втора греда и вкара втори гол във вратата на Козенца. В 52-ата минута Давид Окереке също записа името си измежду голмайсторите с прекрасен удар, който попадна право в сглобката. В 62-ата минута Матео Ричи означи след дузпа, отсъдена за нарушаване на защитник против Окереке в наказателното поле.

Във краткотрайното класиране Специя се намира на девето място с актив от 20 точки. Тимът на българския нападател Андрей Гълъбинов изостава на 9 точки от водача Палермо. Серия Б 14 кръг, събота 11 ноември  Специя 1:1краен резулат  Фрозиноне