След 32 поредни мача без загуба във всички турнири Байерн

...

Племенникът на Ули Хьонес нанесе първа загуба на "Байерн" от декември 2019 г.

След 32 следващи мача без загуба във всички шампионати " Байерн " Мюнхен отстъпи с 1:4 на " Хофенхайм " в среща от втория кръг в Бундеслигата. Два гола за " сините " означи Андрей Крамарич, който към този момент има девет попадения в последните си три мача в елита на Германия.

Наставникът на домакините Себастиан Хьонес, който е племенник на президента на " Байерн " Ули Хьонес, стана едвам втория треньор на отбора с две победи в първите два мача от сезона в Бундеслигата, изравнявайки се с Ралф Рагник.

Снимка: Reuters

След триумфа за Суперкупата на Европа, треньорът на баварците Ханз-Дитер Флик остави на аварийна пейка част от тиулярите си. Със седмица отмора повече играчите на Хьонес поведоха небрежно с два гола.

Ермин Бичакчич откри резултата в 16-ата минута, а в 24-ата Мунас Дабур удвои. Йозуа Кимих понижи с гол отвън наказателното поле в 36-ата минута.

Междувременно Крамарич и Дабур пропуснаха няколко положителни положения, а Лерой Сане опитва рефлексите на Оливер Бауман.

Интензивната преса на " Хофе " хвана първенците неподготвени, а Нойер се намеси уверено при удар на Роберт Сков. След това обаче Крамарич вкара на два пъти, с цел да подпечата впечатляващия триумф.